Dentyści, stomatolodzy i ... - Dobry dentysta

dobry dentysta cieszyn

Predyspozycje do zostania stomatologiem


Zostanie stomatologiem nie jest łatwe i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to z faktu wysokiej pozycji społecznej i społeczeństwa, którego jama ustna z roku na rok jest poddawana kolejnym

Dentyści, stomatolodzy i ... - Dobry dentysta dobry dentysta cieszyn
próbom. Niestety styl życia sprawia, że coraz więcej osób spożywa cukry, które mają tragiczny wpływ na uzębienie. Z drugiej strony, mimo bardzo wysokich zarobków, dentyści wyjeżdżają do pracy zagranicę. Mogą tam zarobić jeszcze więcej, a dobry stomatolog poszukiwany jest dosłownie w całej Europie. Kraje zachodnie dla polskich stomatologów tworzą świetne warunki pracy oraz płacy i dają jeszcze więcej możliwości rozwoju.

W tekście tym zastanowimy się nad kwestią bycia dobrym stomatologiem. Kogo możemy nazwać takim właśnie specjalistą i jakie trzeba spełnić ku temu przesłanki? W końcu – jakie są cechy rzetelnego dentysty? Odpowiedzi na to pytanie trzeba szukać zarówno w opiniach pacjentów, jak także w analizach specjalistów, w tym również lekarzy. Z punktu widzenia pacjenta, dobry stomatolog musi być cierpliwy, miły, dobrze wykonujący swoje obowiązki. Z punktu widzenia medycyny, powinien on ciągle poszerzać swoje umiejętności i robić wszystko co możliwe żeby doprowadzić do sytuacji ciągłe rozwoju i dawania wiedzy także innym członkom personelu medycznego.




Higiena jamy ustnej


Higiena jamy ustnej wskazywana jest przez wielu specjalistów jako kluczowy element dbania o swoje uzębienie. Tylko troszcząc się w sposób odpowiedni o higienę jamy ustnej ma się możliwość realnego poprawienia stanu swojego uzębienia i zrobienia wszystkiego co w naszej mocy aby uniknąć nie tylko próchnicy, ale także szeregu innych chorób. Higiena jamy ustnej polega na myciu zębów po każdym posiłku. Mycie to nie może trwać jednak kilka czy kilkanaście sekund. Nawet kilkadziesiąt sekund to jest za mało i trzeba mieć tego jasną świadomość. Higiena jamy ustnej to takie czynności, które odpowiadają w największym stopniu zaleceniom stomatologów i dentystów. Trzeba stosować też nici dentystyczne, różnego rodzaju preparaty antybakteryjne.

Myjąc zęby warto mieć na uwadze kilka kluczowych elementów. Po pierwsze – mycie musi odbywać się kilka razy dziennie. Absolutnym minimum jest mycie zębów rano i wieczorem. Specjaliści wskazują jednak, że dobrze, kiedy zęby myte są po prostu kilka razy dziennie po każdym z posiłków. Myjąc zęby trzeba robić to właściwie. Co to znaczy właściwie myć zęby? Znaczy to tyle, że trzeba myć je długo – kilka minut. Trzeba również tak samo szczotkować każdy ząb, nie pomijać niektórych fragmentów jamy ustnej. Tylko to da szansę na uzyskanie pełni efektów . Kolejna rzecz – to płyny do płukania jamy ustnej lub innego rodzaju preparaty wskazywane przez lekarzy. One w trakcie dnia mogą pomóc utrzymać odpowiednia higienę jamy ustnej i dają szansę na zdrowe zęby przez długie lata.



Co szkodzi naszym zębom

Co niszczy nasze zęby? Próchnica jest chorobą cywilizacyjną tak starą, że stanowiła jedną z głównych przyczyn śmierci ludzi pierwotnych. Dzisiaj na szczęście stomatologia jest świetnie rozwiniętym działem medycyny, więc współcześnie nikt z tego powodu nie umiera. Również fakt, że myjemy zęby i mamy świadomość tego, że należy o nie dbać, znacznie poprawia nasz ogólny stan zdrowia. Wracając do pytania - zęby psują bakterie, które żywią się cukrem. Poza tym nasze szkliwo jest również osłabiane przez kwasy, przez co traci swoją wytrzymałość. To zła wiadomość dla tych, którzy lubią sałatki i wino. Jednak nie musimy rezygnować z tych przyjemności - warto po prostu częściej myć zęby i odwiedzać regularnie swojego stomatologa.