gii i chcących zarabiać na wykonywaniu usług dentystycznych. Prowadzenie jednoosobowej działalności stomatologicznej ma tę zaletę, że pozwala na pełną swobodę w ustalaniu grafiku przyjęć pacjentów i udzielania im porad. Natomiast specyfiką pracy gabinetów prowadzonych na przykład przez małżonków jest fakt, że mogą oni pracować w jednym miejscu i nie muszą szukać zajęcia w różnych zakładach pracy. Dzięki temu mogą stale monitorować ilość dochodów przez siebie osiąganych.
Duże centra stomatologiczne prowadzone są głównie w miastach. Największym zainteresowaniem wśród pacjentów cieszą się te z nich, które prowadzone są przy uniwersytetach oraz w ramach większych przychodni. Dzieje się tak dlatego, że centra stomatologiczne znajdujące się przy uniwersytetach obsługiwane są głównie przez studentów, którzy za darmo albo po przystępnej cenie zajmują się udzielaniem różnych porad dentystycznych. Natomiast dentyści przyjmujący w większych przychodniach są zwykle łatwo dostępni i pracują nawet w soboty. Można zapisywać się do nich osobiście lub przy wykorzystaniu telefonu czy Internetu. Wszystko to sprawia, że posiadają one stałą liczbę zadowolonych pacjentów, którzy powracają do nich przez lata.
A ty wiesz czym zajmuje się stomatolog?
Lekarz dentysta (stomatolog), pot. dentysta ? osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii.
W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Lekarze nie piszą jednak prac magisterskich ? pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP), od roku 2013 Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego.
Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r., lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta
Koszty związane z prowadzeniem gabinetu dentystycznego
Koszty związane z prowadzeniem gabinetu dentystycznego uzależnione są od tego, jakiego rodzaju zabiegi mają być przeprowadzane w takim gabinecie. Trzeba pamiętać, że najwyższe koszty związane są z kupnem sprzętu do gabinetu dentystycznego. Nieco niższe wydatki związane są z kupnem odpowiednich środków przeznaczonych do leczenia zębów. Trzeba jednak zaznaczyć, że jeżeli gabinet dentystyczny będzie działał bez zarzutu, to wszystkie koszty związane z jego prowadzeniem na pewno bardzo szybko się zwrócą, a sam gabinet zacznie na siebie w pełni zarabiać. Wówczas jego właściciel będzie mógł zacząć zatrudniać nowych pracowników i przeprowadzać coraz większą liczbę zabiegów. W przeciwnym razie gabinet będzie musiał zostać zamknięty z powodu nierentowności.